DOVERUN

Wings for Life pomáha vstať z vozíka. Poďte bežať pre tých, čo nemôžu!

Wings for Life pomáha vstať z vozíka. Poďte bežať pre tých, čo nemôžu!

Je iný. Cieľ sa snaží „dobehnúť“ vás a nie vy do cieľa, beží ho po celom svete v tom istom momente  160-tisíc ľudí a pomáha druhým po úraze miechy postaviť sa späť na nohy. Zapojte sa do Wings for Life World Run aj vy, celé vaše štartovné poputuje na výskum poranení miechy.

Dajte si do kalendára 9. máj, 13.00 hod a kliknite na túto stránku, ktorá vysvetlí, ako sa zaregistrovať. Štartovné je 15 eur. Bežať môžete kdekoľvek, stačí vám na to appka, ale v ôsmich slovenských mestách sú naplánované aj organizované behy.

Ak to epidemické podmienky dovolia, tak v Bratislave, Trnave, Nitre, Piešťanoch, Senici, Žiline, Vysokých Tatrách a v Košiciach si budete môcť užiť preteky s ostatnými bežcami po zaujímavých okruhoch aj s občerstvením.

wfl_david.jpg

Má to zmysel! Švajčiar David Mzee si v roku 2010 poranil miechu a odvtedy mu namiesto nôh slúži invalidný vozík. Vďaka výskumu, ktorý podporujú bežci WFL WR, však dokázal v roku 2019 znova prejsť po vlastných 390 metrov. Vlani svoj osobný rekord natiahol na takmer pol kilometra.

Je to srdcovka

Na Wings nedá dopustiť žiaden z bežcov, ktorý sa ho niekedy zúčastnil. Dokonca si podmanil aj športovcov z iných disciplín vrátane vodných kanoistov či motocyklistov.
Gabo Švajda ho vyhral v roku 2016 a dodnes má Wings v jeho srdci miesto.

WfL_G_Svajda.jpg

Bežať s pocitom, že som zároveň prispel k výskumu, ktorý reálne pomohol ľuďom, aby mohli žiť lepší život, je úžasné. Práve preto je pre mňa tento beh srdcovou záležitosťou a každý rok sa naň veľmi teším,“ hovorí.

Paradoxne, pandémia tento beh podľa Gaba dostáva bližšie k ľuďom. „Každý si ho môže odbehnúť vo svojom meste. Prostredníctvom aplikácie sa komentátor dostane ku každému a spoločne vyštartujú všetci naraz, po celom svete. V dnešnej dobe bez pretekov je to dobré oživenie pre každého bežca. Aspoň sčasti tak zažijeme súťažnú atmosféru,“ vysvetľuje víťaz Wings for Life World Run 2016, kedy ho cieľ dobehol až po 54 kilometroch.

WFL WR chytil aj trénera z Extrémnych premien Maroša Molnára. „Je super byť súčasťou myšlienky Wings for Life, je to skvelá idea. Je to v podstate príjemné podujatie s charitatívnym rozmerom, a pritom to človeka skoro nič nestojí. Aj tak chodíš behávať, tak si akurát naplánuješ, že pobežíš v čase Wings for Life World Runu a vlastne zároveň bežíš pre niekoho, pretože to niekomu pomôže.

Vyjadrenia ďalších športovcov nájdete na tejto stránke. A čo vy, zapojíte sa?


Foto: Red Bull Content Pool

 

Zľavy na štartovné a iné výhody

Staňte sa našimi fanúšikmi