DOVERUN

Dôvera je novým partnerom Jána Volka

Dôvera je novým partnerom Jána Volka

Ján Volko vykročil za svojím olympijským snom hneď v novom slovenskom rekorde v šprinte na 200 metrov. Zabehol ho na prvých tohtoročných halových pretekoch vo Viedni a o týždeň neskôr vo francúzskom Metz. Už s logom Dôvery na prsiach. Stali sme sa totiž jeho novým partnerom a budeme ho podporovať počas celého roka 2021.

O miestenku na olympijské hry v Tokiu chcel Volko zabojovať už pred rokom, no koronavírus plány športovcov úplne zrušil. „Na olympiáde som ešte nebol. Byť tam je môj jediný sen, ktorý som ešte nemal príležitosť splniť si. Preto nad tým rozmýšľam. Je to však vzdialenejší cieľ, ku ktorému sa musíte dostať cez tie bližšie. V Tokiu chcem byť a podať tam čo najlepší výkon,“ prezradil najrýchlejší Slovák.

Pomôcť mu k tomu chce aj Dôvera. „Janka Volka poznáme ako húževnatého, poctivého športovca, ktorý sa v každom okamihu zo seba snaží dať absolútne všetko. Jeho výkony a prístup k životu sú obdivuhodné, je pre nás radosť pomáhať mu na ceste za olympijským snom,“ vysvetlil generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan.

Volko začal v tomto roku vynikajúco, keď vylepšil svoj vlastný slovenský halový rekord na 200 metrov časom 21,04 s. „Už si nemôžem dávať nižšie ciele, ako prekonávať vlastné rekordy,“ skonštatoval. Druhý raz ho prekonal hneď po týždni na pretekoch vo Francúzsku, keď sa v hale dostal prvý raz v živote pod 21 sekúnd.

Na novú sezónu sa dva mesiace pripravoval na Kanárskych ostrovoch. „Odchod v novembri zo Slovenska a dlhodobý pobyt na Tenerife bolo v súčasnej situácii to najlepšie, čo sme mohli urobiť. Zvolili sme stratégiu čo najdlhšie sa chrániť, najmä Janka, pred nákazou. Preto sme ostali na sústredení čo najdlhšie," dodala jeho trénerka Naďa Bendová. Sústredenie splnilo očakávania, takúto kvalitnú prípravu pred halovou sezónou Volko ešte nikdy doteraz neabsolvoval. Teraz je preňho najdôležitejšie vyhnúť sa nákaze covidom-19.

„Svedomito dodržiavam opatrenia, nosím rúško a budem aj naďalej. Nerád by som sa dostal do situácie, že sa týždeň pred halovými ME v Toruni nakazím koronavírusom. Bude to náročné, ale verím, že to spoločne zvládneme,“ zdôraznil Volko.

Pred európskym šampionátom v Toruni (5. – 7. marca) sa Ján Volko predstaví koncom februára na halových majstrovstvách Slovenska a na mítingu v Madride.

 

Zľavy na štartovné a iné výhody

Staňte sa našimi fanúšikmi