DOVERUN

Bežecká liga má prvých víťazov, rozdelili si 5000 eur

Bežecká liga má prvých víťazov, rozdelili si 5000 eur

Rozsvietili by jednu malú dedinu. Viac ako 3 megaiWatty vydali zo seba všetci bežci, ktorí sa zapojili do prvého kola bežeckej Dôverun ligy. Vďaka nim si 11 bežeckých, atletických a triatlonových klubov podelilo od 200 do 2060 eur.

Ligu sme spustili v spolupráci s aplikáciou iWatt, aby sme po korona izolácii pomohli opäť rozbehať Slovensko. V prvom kole čakalo na kluby 5-tisíc eur a v druhom, ktoré prebieha do 15. septembra, zabojujú o ďalších 5-tisíc. Zapojiť sa môžete aj vy, všetko potrebné nájdete na tomto webe.

bielepozadie.pngNa bežcov sme mysleli hneď, ako epidemiologické opatrenia začali postupne rušiť jarné preteky. Nechceli sme, aby bežcom vyšla ich forma nazmar, preto sme medzi prvými zorganizovali virtuálny beh a nazvali sme ho Dôverun Bež a pomôž. Celý výťažok 3000 eur sme rozdelili medzi tri atletické kluby, ktoré sa venujú deťom a mládeži,“ vysvetľuje PR manažér zdravotnej poisťovne Dôvera Branislav Cehlárik.

Na tieto virtuálne preteky nadviazala bežecká Dôverun liga. „Ako prví krízu významne pocítili športové kluby. Rozhodli sme sa im aj takto pomôcť, aby deti, mládež, ale aj dospelí mohli opäť rozvíjať svoj športový talent,“ dodáva.

Napriek neľahkej situácii Dôvera ostala pevne stáť pri organizátoroch bežeckých podujatí. Niektorí svoje preteky odložili na neskorší termín, iní zmenili formu na virtuálnu. Takým bol napríklad Barlatón, ktorý aj v novej podobe dokázal osloviť ľudí a vyzbierať pre deti so zdravotným postihnutím 3,5-tisíca eur.

A keď sa v Rajci 8. augusta bežci postavili na štart prvého riadneho tohtoročného maratónu, bola to skutočná oslava. S čerešničkou v podobe Naste Kuzminovej, ktorá prijala naše pozvanie a preteky nielen odštartovala, ale aj rozdávala úsmevy a autogramy na všetky strany.

nasta_rajec4.jpg

Veríme, že napriek zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii sa podarí aj ostatným  organizátorom veľkých bežeckých podujatí ponúknuť bežcom pekné zážitky.

Foto: Martin Hodoň

 

Zľavy na štartovné a iné výhody

SÚŤAŽ: Zabehni si stovku s Jánom Volkom

 Chcete si vyskúšať beh na 100 m s najrýchlejším Slovákom všetkých čias? Zapojte sa do našej súťaže, troch z vás zoberieme na nezabudnuteľné stretnutie s Jankom Volkom.

Staňte sa našimi fanúšikmi