DOVERUN

Ani vírus ich nezastavil, pre deti tiekli litre potu

Ani vírus ich nezastavil, pre deti tiekli litre potu

Deti nebudú sedieť v kúte, povedalo si 200 bežcov z celého Slovenska a zapojili sa do prvých virtuálnych pretekov na pomoc športujúcej mládeži. Spolu s príspevkom od zdravotnej poisťovne Dôvera pre deti vyzbierali 3000 eur.

Celá suma poputuje trom atletickým klubom, aby sa po koronakríze mohli čo najskôr vrátiť k práci s deťmi. Jedným z nich je aj NAŠA športová akadémia, ktorú vedú tréneri najrýchlejšieho Slováka Jána Volka.

Sme vďační všetkým, ktorí sa zapojili. Tento dar nám veľmi pomôže,“ priznala trénerka Naďa Bendová, ktorej pod rukami vyrastajú okrem jej najznámejšieho zverenca aj ďalšie atletické nádeje.

  Vybehané peniaze pomôžu rozhýbať deti po vírusovom útlme aj v AC Stavbár Nitra a v AKAZA Žilina. „Táto myšlienka sa mi hneď veľmi zapáčila, mala som veľkú chuť podporiť športujúce deti. Až tak, že som v tej eufórii zabudla vypnúť hodinky a odbehla som o niečo viac. Ale to nič, vôbec mi nešlo o nejaké umiestnenie,“ povedala jedna z bežkýň Janette Kamasová.

janette_lucka_virtual.jpgÚčastníci Vir(tu)álneho Dôverunu Bež a pomôž nabehali na desaťkilometrovej alebo polmaratónskej trati takmer 2000 kilometrov a viacerí si vylepšili svoje osobné rekordy. Vďaka virtuálnemu behu mohli pretekári využiť svoju formu, ktorú ladili na zrušené jarné bežecké podujatia. Aj keď motivácia bežcov bola najmä charitatívna, Dôvera odmenila cenami 24 najrýchlejších a ďalších šesť vyžrebovaných.

Vnímali sme, že epidémia drasticky zasiahla aj športovcov a ich kluby. Hneď, ako sa nám podarilo zabezpečiť pomoc pre zdravotníkov, domovy sociálnych služieb a najrizikovejších pacientov, rozhodli sme sa pomôcť aj mládežníckym športovým klubom,“ skonštatoval generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan.

Poisťovňa s podporou bežeckých klubov ešte nekončí. Aby pomohla ich čo najväčšiemu počtu, v júni spustí špeciálnu bežeckú ligu v spolupráci s iWatt, v ktorej si víťazné kluby rozdelia 10-tisíc eur.

 

Zľavy na štartovné a iné výhody

SÚŤAŽ: Zabehni si stovku s Jánom Volkom

 Chcete si vyskúšať beh na 100 m s najrýchlejším Slovákom všetkých čias? Zapojte sa do našej súťaže, troch z vás zoberieme na nezabudnuteľné stretnutie s Jankom Volkom.

Staňte sa našimi fanúšikmi