DOVERUN

36 059 kilometrov za 5 dní

36 059 kilometrov za 5 dní

 Za každý odbehnutý kilometer jedno euro pre Národný ústav detských chorôb. To bol zmysel podujatia No Finish Line, ktoré sme podporili nielen ako generálny partner, ale aj 1482 kilometrami. Nabehalo a nachodilo ich takmer 80 našich zamestnancov.

Prvý slovenský ročník No Finish Line, trval od 9. do 13. októbra 24 hodín bez prestávky a takmer 2500 bežcov a chodcov počas neho zdolalo 36 059 kilometrov. Vďaka nim táto suma v eurách poputuje do Národného ústavu detských chorôb v Bratislave na vybudovanie terapeutického ihriska. Jeho prínos by mal byť najmä vo výraznom znížení používania celkovej anestézy u detí pri niektorých náročných vyšetreniach.

"Keďže naši zamestnanci ako tím Dôvera deťom behajú pre najmenších už šesť rokov, myšlienka stať sa generálnym partnerom prvého ročníka No Finish Line nás oslovila. A som pyšný, že viac ako polovica našich bratislavských zamestnancov, ale aj ďalší napríklad z Nitry či Žiliny prišli deti podporiť osobne prejdenými kilometrami," zdôrazňuje Martin Kultan, generálny riaditeľ Dôvery.

Náš tím Dôvera deťom sa počas No Finish Line zapojil i do 24-hodinovej výzvy, ktorú sme medzi zmiešanými družstvami aj vyhrali. „Pomoc deťom je silná motivácia vydržať. Každý z nás sa prekonal a zdolal viac kilometrov, ako sa mu kedy podarilo. Väčšina kolegov ich zabehla 50 až 70, jedna kolegyňa dokonca vyše sto. Pomáhať druhým nás baví,“ približuje člen tímu Branislav Cehlárik.

No Finish Line už má tradíciu v Paríži, Aténach, Osle, Nice a v Monaku. Práve v poslednom menovanom sa pred 20-timi rokmi začala písať jeho história a pri jeho zrode bolo aj monacké knieža Albert II. Nenechal si ujsť ani bratislavskú premiéru a spolu so slovenskými športovými esami si jeden okruh popri Dunaji prešiel aj osobne. Spoločnosť mu robili Peter Sagan, Matej Tóth, Ľubomír Višňovský, Dominik Hrbatý, bratia Hochschornerovci a Jozef Krnáč.

Foto: Peter Gašpar

 

Zľavy na štartovné a iné výhody

SÚŤAŽ: Zabehni si stovku s Jánom Volkom

 Chcete si vyskúšať beh na 100 m s najrýchlejším Slovákom všetkých čias? Zapojte sa do našej súťaže, troch z vás zoberieme na nezabudnuteľné stretnutie s Jankom Volkom.

Staňte sa našimi fanúšikmi