DOVERUN

 Zimným športom holduje len hŕstka Slovákov. V zime radšej cvičia, plávajú a behajú, ukázal prieskum

Zimným športom holduje len hŕstka Slovákov. V zime radšej cvičia, plávajú a behajú, ukázal prieskum

Lyže a korčule sú už len symbolom zimy a nie jej skutočnou súčasťou. Prieskum ukázal, že väčšina športujúcich Slovákov totiž aj v tomto období oveľa častejšie zavíta do fitka, na plaváreň alebo si radšej obujú bežecké tenisky. 

Kým na bežky sa aspoň raz za zimu postavia štyria ľudia zo sto, na plaváreň ich zájde až 38. Podobne je to aj so zjazdovým lyžovaním a ľadovými korčuľami. Aspoň raz za zimu ich použije len 16 ľudí zo sto. 

A ak sa pozrieme na to, akým športom sa Slováci v zime venujú aspoň raz týždenne,  čísla sú ešte nižšie. Pravidelne bežkujú len 3 %, lyžuje či snowboarduje len 12 % a korčuľuje sa len 9 % z tých, čo sa aspoň trochu hýbu.

  zimne_sporty_graf.png

Pravdepodobne vinou stále teplejších zím a nie veľmi plných peňaženiek Slovákov aj v zime hrajú prím letné športy. Najmä plávanie, beh, bicyklovanie a neutrálny fitness.

Z výsledkov reprezentatívneho prieskumu na vzorke 1600 ľudí, ktorý si dala v októbri 2018 vypracovať zdravotná poisťovňa Dôvera, vyplývajú aj iné skutočnosti. Napríklad tá, že Slováci strávia v priemere každý týždeň až 10 hodín pri televízore a 12 hodín na internete a sociálnych sieťach.

Skoro tretina našej krajiny nešportuje vôbec, na druhej strane rovnako veľká skupina ľudí sa venuje športu viac ako 2,5 hodiny týždenne. To je minimum odporúčané Svetovou zdravotníckou organizáciou.

 

Zľavy na štartovné a iné výhody

SÚŤAŽ: Zabehni si stovku s Jánom Volkom

 Chcete si vyskúšať beh na 100 m s najrýchlejším Slovákom všetkých čias? Zapojte sa do našej súťaže, troch z vás zoberieme na nezabudnuteľné stretnutie s Jankom Volkom.

Staňte sa našimi fanúšikmi