DOVERUN

Spoznal som Norimberg

Spoznal som Norimberg

Dnes sa dá cestovať a spoznávať nové miesta na milión spôsobov. Som na bežeckom webe, tak budem písať o tom bežeckom. 

Možno viete, možno nie, ale takzvaný sightseeing, mestská turistika, sa dá pekne skombinovať s behom. Dokonca k tomu existuje aj web (gorunningtours.com), kde si vyberiete mesto – lokalitu, následne okruh, aký si chcete zabehnúť a potom sa prihlásite na konkrétny dátum. Určite je tých webov viac, stačí potrápiť internetový vyhľadávač.

Podľa spomínaného webu to vyzerá tak, že najviac bežeckých nadšencov chce spoznávať európske metropoly a Bratislava nie je výnimkou. Krásavica na Dunaji ponúka hneď niekoľko behov od 6 do 18 kilometrov s rôznou náročnosťou.

Pred pár dňami sa mi prihodila cesta do Norimbergu a samozrejme som si ju chcel spríjemniť aj behom v mestskom prostredí. Je tam čo autentické pozerať, oslobodili ho Američania, takže neskončilo ako napríklad Drážďany.

Stihol som si pozrieť staré mesto, hrad a zostal mi čas na tréning. Výber padol na intervaly, veď som býval v centre a nádejal som sa, že mestské hradby, respektíve hradná priekopa, ponúka pekné pešie zóny a úseky na zrýchlenie.

Nemýlil som sa. Krytý pred hustou premávkou som si to valil širokým asfaltovým chodníkom, míňal všakovaké športoviská, od basketbalu až po petang. Všade kopec ľudí, pekná zmes, zachytil som turečtinu, nejaký slovanský jazyk...

Keď ma už výklus v opačnom smere prestal baviť, rozhodol som sa pre zmenu. Medzitým sa zvečerilo, povedal som si, že budem krúžiť aj vnútornou stranou hradieb. Priveľa som nešpekuloval a napálil to do úzkej uličky hneď za hradbami. Napálil, lebo mi práve vyšiel 1000 metrový interval v rýchlom tempe.

Medzi latexom a čipkami

Všetko vyzeralo fajn, až kým som si neuvedomil kadiaľ bežím. Zjavne som objavil miestnu uličku lásky. V každom výklade sedela či stála živá viac vyzlečená než oblečená „figurína“. Najprv mi to nedošlo, no keď som periférne zaregistroval priveľa čipiek a latexu, šípil som, že som tam jediný bežec.

Doslova. Ulička bola plná mužov, ktorí sa korytnačím tempom premiestňovali od „výkladu k výkladu“ a do toho pomedzi nich upaľoval fučiaci blázon v teniskách. Poviem vám, pripadal som si ako úchylák, ktorý beží pred miestnymi krásavicami.

Pointa prišla na záver intervalu, jedna sporo odetá slečna lákala klientov vo veľkom otvorenom okne, keď ma zbadala zvolala „Lauf nicht, komm hier“. Jej pokrik a výstrih bol natoľko  výrazný, že som otočil hlavu k nej.

Potom sa ozvala rana a ja som zistil, že objímam miestnu značku so zákazom vjazdu. Rehot okolostojacich nemal konca kraja. Do hotela som sa viac dotackal, než doklusal.
Poviem vám, Norimberg je fakt pekné mesto a určite sa tam dobre behá... v miestnych parkoch.

 

Autor: Braňo Cehlárik

Manažér PR odboru

 Z porady na poradu behám so železnou pravidelnosťou a keď sa zadarí, tak zablúdim aj na Železnú studničku.

Ďalšie články autora

Môj bežecký príbeh

Prvý blog o behaní. Kde začať? Jasné, tým ako to začalo. Na základke v Dolnom Kubíne. Otváral sa obchvat mesta, tak okresný výbor vymyslel okrem kultúrneho aj športový program. Nahnali stovky deti, aj mňa, na preteky. Dobehol som piaty od konca a strašne ma to nasr..dilo.

Hore Železnou

 Tak trochu o bežcoch na Železnej a o Janovi, ktorý už dobehol do svojho cieľa. Akosi prirýchlo...

Každý piaty - šiesty

Priatelia bežci, ak rozmýšľate nad novoročným predsavzatím, mám pre vás (teda aj pre mňa) jeden tip...

O desinku menej

Poviem vám, bežať o 10 kíl ľahší je paráda. Nejakým zázrakom som tú desinku dal dole v priebehu ani nie dvoch mesiacov, a tak mám v živej pamäti, ako sa mi bežalo predtým a teraz.

345 kilometrov v hlave

Keď sa celý rok tešíte na preteky Od Tatier k Dunaju a pár týždňov pred štartom vás odrovná zranené koleno, ste schopní aj o jednej v noci doma na stacionári krútiť pedálmi a myslieť na svoj tím...

Obe

 Ako som si pri behaní dokaličil kolená. Ale tenisky na klinec nezavesím!

Som späť? Hej!

 Behal a zradili ho kolená. Obe. Po roku a pol je späť, v plnej sile a pri chuti behať bez ohľadu na to, čo má napísané v občianskom preukaze.

Ponk - čľup

 "Bol som v treťom kole, keď sa ozvalo tiché svišťanie, potom sa ozvalo niečo ako „ponk“ a vzápätí „čľup“.A po chvíli zasa..." Tušíte, kadiaľ viedla Braňova nová bežecká trasa?Zľavy na štartovné a iné výhody

Staňte sa našimi fanúšikmi