DOVERUN

Dosiahnuť cieľ je len polovica úspechu. Tou druhou je nájsť nový

Dosiahnuť cieľ je len polovica úspechu. Tou druhou je nájsť nový

Blog

 Dosiahnuť cieľ pre mňa po počiatočnej radosti z úspechu znamená vždy veľkú dilemu. Čo ďalej? Lebo ono je také lákavé ostať v pohodlí obývačky, na tréningovú drinu sa vykašľať a nič nerobiť. A chvíľu sa to aj dá, ale potom by ma takýto život pekne rozčuľoval. A ja zas moje okolie. 

Ale čo, keď len tak bez ladu a skladu ma pobehovať po parku nebaví. Musím si preto vždy nájsť nový cieľ. Tak to bolo aj po mojom prvom maratóne v októbri 2017. 

posilka.jpg Po dvoch mesiacoch na gauči padlo rozhodnutie - beh ide dočasne bokom, pôjdem na cyklomaratón! Z Bratislavy do Jasnej, pekných 315 km na jeden šup cez Donovaly.

Už som ho síce rok predtým absolvovala, dokonca úplne bez cyklistickej prípravy (zvládla som to vtedy paradoxne vďaka bežeckej príprave na košický maratón), ale tentoraz môj cieľ neznel "dokončiť", ale "dokončiť medzi najlepšími". 

V zime teda prišla na rad posilňovňa a tréning podľa Joe Friela. Lebo vyliezť hore Donovalmi po 200 km v sedle bicykla nie je úplne sranda. A po 300 km ešte hore Demänovskou dolinou do Jasnej už vôbec nie.

Hneď, ako sa oteplilo a cesty boli použiteľné pre bicykle, presedlali sme. Nebudem to zbytočne naťahovať - cyklomaratón sme si užili rovnako, ako ten bežecký v Košiciach. Štart o 4:00 ráno, príchod do cieľa cca o 18:00 hod.

jasna_s.jpg Opäť sa potvrdilo, že poctivá príprava človeka napokon sladko odmení. Toto leto som bola zo žien na Donovaloch druhá a v Jasnej tiež. A bez hypoglykémie, ktorá ma rok predtým takmer odpísala.

Je to úžasný pocit, preskočiť ďalšiu latku. Lenže zas je tu otázka, čo ďalej... 

Späť do tenisiek!

Hoci som do polky leta nič nenabehala, potešilo ma zistenie, že si telo tento pohyb celkom dobre zapamätalo. Iste, rýchlostná vytrvalosť bola včudu, ale vytrvalosť samotná zostala.

Len tak pokusne sme sa v auguste vybrali na Rajecký polmaratón otestovať, ako sme na tom. Čuduj sa svete, tých 21 km do kopca a z kopca sme v pohode zvládli v tempe 5:20. Úplne bez prípravy. Iba z toho, čo sme mali nabehané pred rokom. 

Víkendovo sme skúsili aj 30 km beh. Opäť bez problémov. Nadišiel čas dať si nový cieľ. Zaregistrovali sme sa na aprílový maratón vo Viedni. Radi by sme ho zabehli lepšie, ako ten v Košiciach. Vyťahujeme tenisky zo skrine, ide sa behať.

Podľa plánu. Do zimy, do tmy a do dažďa. Nová výzva - nová radosť...

vienna_c_M.png

 

Autor: Slávka Lorencová

 PR špecialista

Tie najlepšie nápady prichádzajú po desiatom kilometri.

Ďalšie články autora

Ako sme chceli založiť Svetový deň behu

Premýšľali sme o tom už dlhšie. Keď sme sa rozhodli podporovať beh a bežcov, tak poriadne a so všetkým, čo k tomu patrí. Aj so Svetovým dňom behu. Veď svoj deň už majú tučniaky, toalety a ufóni, prečo by ho nemohli mať aj bežci?

Vďaka za neúspech...

 Neviem, ako sa hovorí človeku, ktorý v každej životnej situácii vidí nejaký zmysel. Ale viem, že je určite šťastnejší, ako tí, čo sa vypytujú „Prečo ja? Prečo sa to muselo stať práve mne?“

"Babuľky, cvičkajte len jemnúčko"

Tieto slová som si prečítala na internete v diskusii žien, ktoré si navzájom radili, kedy je najlepšie začať cvičiť po pôrode. Nejdem tu rozoberať jej úroveň, ide mi o obsah.

O Radovi

 Pred pol rokom som písala o tom, či je smrť na pretekoch skutočnou hrozbou, alebo len nafúknutou bublinou. Ani vo sne by ma nenapadlo, že sa ma o pár mesiacov táto otázka osobne dotkne.

Odtrhnutá z reťaze

 Nebol to môj celoživotný sen, ale tak nejak sa mi v 42. rokoch pritrafilo odbehnúť 42 kilometrov. Môj prvý maratón. A stál za to...

Nechaj ma tu, zavolám si vrtuľník

Soľ je vie byť pre bežca naozaj nad zlato. Najmä ak vás čaká 53 km po kopcoch s prevýšením 1800 metrov a pri teplote 26 °C. Bez nej si môžete volať vrtuľník.

Ilúzia o peknom behu

 Ako som vyskúšala novú diagnostiku Run3D, čo presne s vami urobia a čo sa o sebe dozviete. Ja sa idem učiť behať odznova.

Kopce neznášam. Ale ich aj milujem

Mám dve veľmi obľúbené bežecké trate v Malých Karpatoch. A zároveň ich strašne neznášam. Ktorá z emócií prevláda, závisí od toho, či sa ešte len chystám vybehnúť, práve po nich bežím alebo ich už mám za sebou.Zľavy na štartovné a iné výhody

Staňte sa našimi fanúšikmi