DOVERUN

Bežecká sezóna 2017 má byť ešte lepšia, ako tohtoročná

Bežecká sezóna 2017 má byť ešte lepšia, ako tohtoročná

Bežecké podujatia na Slovensku by mali byť stále kvalitnejšie a pre bežcov zaujímavejšie. Môže za to stále väčšia konkurencia a rastúci počet bežeckých pretekov. Kým v roku 2009 mal server Beh.sk vo svojej termínovke 376 podujatí, vlani to bol už dvojnásobok – 743 a v tomto roku pribudli ďalšie.

Najväčší organizátori behov na Slovensku sú napriek tomu s práve sa končiacou sezónou veľmi spokojní. „Za Bratislava marathon team môžeme hodnotiť tento rok určite ako veľmi úspešný. Napriek tomu, že všetci začíname pomaličky pociťovať mierny pretlak bežeckých podujatí, teší nás, že naše akcie stále napredovali a ľudia si už k nim vytvorili vzťah a každoročne ich vyhľadávajú,“ hovorí Jozef Pukalovič, riaditeľ ČSOB Bratislava Marathonu.

  Donovaly2016.jpg Bežci sú podľa neho z roka na rok náročnejší a očakávajú progres a vylepšovanie služieb a servisu. „To nás prirodzene núti neustále sa zlepšovať a hľadať cesty, ako byť pre ľudí atraktívny a zaujímavý. Je to pre nás vždy dobrá výzva. Na druhej strane pre bežcov samotných je to tiež len dobre, pretože ako organizátori sa snažíme bojovať o ich účasť kvalitnejšími akciami,“ dodáva.

Rekordné Košice

Spokojní sú aj organizátori košického maratónu. „Dominantnou udalosťou v našom kalendári je samozrejme októbrový Medzinárodný maratón mieru a mieru našej spokojnosti určujú predovšetkým spätné väzby od  účastníkov. Tie sú vskutku pozitívne a ak k nim prirátame štatistické fakty o 12 093 zaregistrovaných bežcoch, 378 000 divákoch pri TV obrazovkách a športových výsledkoch, ktorými opäť atakujeme najlepšiu európsku desiatku, nedá sa byť nespokojný,“ vysvetľuje Branislav Koniar, riaditeľ MMM Košice.

MMM2016_a.jpg Podobne, ako ich bratislavskí  kolegovia, aj Košičania chystajú v budúcej sezóne ďalšie novinky a vylepšenia. „Určite dôjde k ďalším inováciám a reformám, aby sa nastavená latka nemusela podliezať. Teší nás, že postupne odbúravame až prílišný rešpekt pred maratónom, inšpirujeme preň nováčikov a darí sa nám i v našich celoročných programoch pre ženy,“ uzatvára.

Jubilejný Devín i Tatry - Dunaj

Vylepšenia a zaujímavé novinky pre bežcov sľubujú aj organizátori Národného behu Devín Bratislava, či Od Tatier k Dunaju z Quinta Essentia. Z minulého roka zopakovali všetky behy a pridali aj päť nových podujatí. V budúcom roku zvažujú zaradiť do kalendára ďalšie nové podujatia.

  „Dôležité sú pre nás pripomienky od samotných bežcov, ktoré sa každý rok snažíme zohľadniť. Sme otvorení stále novým podnetom a pre budúci rok sa chceme zamerať najmä na jubileum 70. ročníka Národného behu Devín - Bratislava a 5. ročníka behu Od Tatier k Dunaju. Nie len pri týchto príležitostiach by sme bežcom chceli priniesť opäť kvalitný zážitok,“ hovorí Miloš Zágoršek, riaditeľ spoločnosti Quinta Essentia.

Aj vďaka rekordnej účasti bežcov na podujatiach, ktoré Quinta Essentia organizuje, a úspešnému „rozbehaniu“ portálu behsity.sk, považuje tiež bežecký rok 2016 za veľmi úspešný.

 

Zľavy na štartovné a iné výhody

Staňte sa našimi fanúšikmi