DOVERUN

Sú v cieli. Naši polmaratónski nováčikovia to dokázali!

Sú v cieli. Naši polmaratónski nováčikovia to dokázali!

Ten stres a obavy bolo vidno na takmer každom z nich. Niektorí počítali aj s možnosťou, že časť trate odkráčajú. Veď ako sa dá zabehnúť 21 kilometrov, keď behať začali len niečo pred vyše pol rokom... Vôbec netušili, ako výborne sú pripravení.

Prvá dobehla do cieľa Silvia Kleinová s časom, ktorý jej môžu závidieť aj tí, ktorí sa behaniu venujú niekoľko rokov. Na hodinkách svietil čas 1 hodina a 50 minút. V skutočnosti však trať zabehla za obdivuhodných 1:48:33!

Netajila sa tým, že chce vyhrať. S odmenou pre víťaza vo výške 333 eur mala totiž vážne plány. Celú ju chce venovať ťažko chorému chlapčekovi, aby mohol podstúpiť finančne náročnú rehabilitáciu...

Druhá Lucia Mikulová dobehla štyri minúty po Silvii, s čistým časom 1:52:30. Ešte pred štartom sa pýtala samej seba, na čo sa to nechala nahovoriť, že tých 21 kilometrov je strašne veľa. V cieli priznala, že sa jej šlo výborne a nemala žiadnu krízu.

Maroš Hutňan, ktorý dorazil do cieľa tretí v čase 2:12:07, dokázal polmaratón zabehnúť ako prvý z celej skupiny už po štyroch mesiacoch tréningu. Teda v priebehu pol roka ho zvládol dvakrát.

Tesne za Marošom dobehla aj Zuzka Lučaničová, ktorá si pred štartom veľmi neverila a pripustila, že možno časť trate len odkráča. Nakoniec bola v cieli vo veľmi peknom čase 2:12:44. Takisto Milan Straňák bol s výsledným časom 2:13:27 veľmi spokojný. Veď pred rokom nedokázal v kuse bežať ani dvanásť minút, dnes patrí v práci k najlepším bežcom.

Skvelý výsledok dosiahol aj Lacko Zmajkovič, ktorý vo svojich 60-tich rokoch zabehol svoj prvý polmaratón za 2:22:18. On sám si pred pretekmi predpovedal čas okolo troch hodín...

tana_ciel.jpg Tri hodiny a jedenásť minút je výsledný čas Táne Zimkovej. Tá sa na štart postavila napriek nášmu odhováraniu, pretože má dlhodobé bolestivé problémy so šľachou na nohe. Povedala, že ona to nevzdá.

Aj napriek tomu, že ju zdravotné problémy na päť týždňov vyradili z tréningu a ráno pred štartom ju noha stále bolela, rozhodla sa pretekať. S cieľom neskončiť posledná. V cieli žiarila šťastím, dve pretekárky totiž predbehla a tri ďalšie preteky nedokončili.

Stačí len chcieť...

Naši súťažiaci dokázali, že keď človek naozaj chce, dokáže aj na prvý pohľad nemožné. Za osem mesiacov sa z nešportovcov stali polmaratónci. Beh sa stal ich životnou potrebou. A presne o to nám išlo. Ukázať všetkým, že sa to dá. Zdravo žiť, pravidelne sa hýbať.

Obrovskú zásluhu na úspechu súťažiacich má ich tréner Michal Varga. Bez neho by v prvú októbrovú nedeľu do cieľa polmaratónu nedobehli.

No v prvom rade to dokázali vďaka sebe – svojmu odhodlaniu, bojovnosti a poctivému tréningu. Blahoželáme a prajeme veľa ďalších v zdraví nabehaných kilometrov!

 

Zľavy na štartovné a iné výhody

Staňte sa našimi fanúšikmi