DOVERUN

Z gauča na maratón II

Z gauča na maratón II

Na polceste správnym smerom

Pred štyrmi mesiacmi to boli pohodlní ľudia, ktorí vôbec nešportovali. Teraz nabehajú desiatky kilometrov týždenne, dvaja dokonca v poriadnom predstihu zvládli aj polmaratón. Naši súťažiaci dokazujú, že keď sa chce, dá sa zvládnuť aj (na prvý pohľad) nemožné.

Tento veľký pokrok dokázali vďaka poctivému tréningu pod trénerskou taktovkou Michala Vargu a Marka Nemčíka. Všetci súťažiaci si zaslúžia pochvalu a uznanie, pretože trénujú každý individuálne, bez priameho "dozoru" trénerov. Je len a len na súťažiacich, či dodržia svoj tréningový plán a trénerove rady alebo nie.

Testy trénovanosti na klinike Sportmed však ukázali, že sa odporúčaného tréningu naozaj držia poctivo. Beh na páse so snímačom srdcovej frekvencie a kapacity pľúc by totiž odhalil, či sa niektorý z nich počas uplynulých mesiacov pri tréningu ulieval.

Skúška na nečisto

Výsledky testov u uznávaného fyzioterapeuta Viktora Bielika zaradili každého súťažiaceho medzi rekreačných ŠPORTOVCOV. "Napredujú naozaj veľmi rýchlo, už dnes má každý z nich na to, aby zabehli polmaratón," hovorí tréner Michal Varga.

Dvaja z nich však už túto trať dokázali zdolať. Prvou bola najstaršia súťažiaca Táňa. Odvážne sa prihlásila na tohtoročný Záhorácky polmaratón a hoci odbehla len jeho prvú polovicu a druhú striedavo odbehla a odkráčala, preteky sa rozhodla nevzdať a došla až do cieľa v čase 2:40. Fantastický úspech!

gauc2.jpg Táňa tretia sprava a Maroš druhý zľava zvládli svoj prvý polmaratón v živote po štyroch mesiacoch tréningu.


Druhým, ktorý po štyroch mesiacoch tréningu zvládol zabehnúť polmaratón, je Maroš. Vyskúšal si ho počas júnového Run festu v Bratislave, dokonca vo veľmi peknom čase 2:15. Na to, že v marci nedokázal zabehnúť ani päť kilometrov, je to poriadny posun vpred.

Na polceste do Košíc

Momentálne našich súťažiach Z gauča na maratón čakajú ďalšie mesiace práce na svojej kondícii, aby boli v top forme na začiatku októbra, kedy odštartuje polmaratón v rámci Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach. Kto z nich bude najrýchlejší, získa 333 eur.

Ale predovšetkým veríme, že všetci získajú taký návyk pravidelne behávať, že sa ho už nebudú chcieť vzdať. A najviac sa im za to poďakuje ich zdravie.

 

Zľavy na štartovné a iné výhody

Staňte sa našimi fanúšikmi