DOVERUN

Láska, beh a teplý čaj

Láska, beh a teplý čaj

Prvý ročník bežeckých pretekov pre páry Valentínsky DôveRUN Ty a Ja dopadol na výbornú. A to vďaka vám bežcom i vašim blízkym, ktorí ste podali skvelé športové výkony, vytvorili úžasnú atmosféru a prispeli spolu sumou 428 eur na obnovu bežeckej trasy v bratislavskej Dúbravke.

Nebojovať len sám za seba, ale aj za svoju polovičku, to bola hlavná myšlienka tohto nového bežeckého podujatia. Zo 120 prihlásených bežcov sa pretekov napokon zúčastnilo 111. Teda 55 párov a polovička z ďalšieho. Pretekárka, ktorej partner sa na štart nedostavil, má náš obdiv. Preteky nevzdala a aspoň sama si zasúťažila s ostatnými 55-timi ženami.

Rozbehli to ženy

Tie sa na štart 5-kilometrovej trate postavili ako prvé. Keďže sa zo začiatku dva kilometre bežalo dolu kopcom, dalo sa tušiť, že druhá polovica trate smerom nahor bude náročnejšia. Kopec na treťom kilometri svojím strmým stúpaním a mierne rozbahneným terénom skutočne preveril sily pretekárok i pretekárov.

Všetky dámy si však s kopcom poradili. Postupne dobiehali do cieľa, kde čakali ich mužské polovičky, aby mohli prevziať pomyselnú štafetu a vyštartovať na rovnakú trať. Niektorí páni časy svojim dámam výrazne zlepšili a posunuli sa spolu v celkovom poradí na vyššie priečky. Konečné poradie párov totiž určoval súčet oboch časov dvojice.

Kvety, bozky, objatia

Že išlo o tak trochu iný bežecký zážitok, bolo vidno na prvý pohľad. V cieli panovala výborná, ba rodinná atmosféra. Doslova. Na svojich behajúcich rodičov čakalo množstvo detí pod dohľadom starých rodičov či ďalších príbuzných a priateľov.

A hoci medajly a vecné ceny získali len prvé tri páry, víťazmi boli všetci. Začali deň zdravým pohybom a ešte k tomu v spoločnosti svojich najbližších.

Celá suma z dobrovoľného štartovného poputuje na obnovu 5-kilometrovej bežeckej trasy v Dúbravke, vyzbieralo sa 428 eur.

Ďakujeme agentúre Quinta Essentia za skvelú organizáciu.

 

Zľavy na štartovné a iné výhody

Staňte sa našimi fanúšikmi