DOVERUN

Nový beh pre páry: Valentínsky DôveRUN Ty a Ja

Nový beh pre páry: Valentínsky DôveRUN Ty a Ja

 Predstavte si, že na pretekoch odbehnete svojich 5 kilometrov a ste v cieli, no namiesto pocitu "mám to za sebou" stepujete pri cieľovej páske a čakáte, ako zvládne rovnakú trať vaša polovička. Urobili ste dostatočný náskok? Využije ho? Nevyužije? Alebo vylepší, čo ste vy pokazili?

sieer5.jpg Zhruba takéto pocity zažívajú účastníci behu párov, ktorý má dlhú tradíciu napríklad vo Viedni. Atmosféra počas neho je vždy výborná, bežecký zážitok veľmi silný, preto sme radi prijali ponuku podporiť takýto beh na Slovensku. Na jeho prvý ročník ešte aj dátum vyšiel pekne symbolicky na Valentína :-)

Dvojčlenná "štafeta

Princíp pretekov Valentínsky DôveRUN Ty a Ja pripomína dvojčlennú štafetu. Najskôr vyštartuje polovica pretekárov (prví členovia tímu - je jedno, či štartuje najskôr žena alebo muž) odbehnú 5 km trať a v cieli odovzdajú pomyselnú "štafetu" svojej tímovej polovičke. Tá beží rovnakú trať, ako prvý člen tímu. Priestor odovzdávky je neutrálna zóna, kde sa čas nemeria, aby v zhone a panike pri rýchlom hľadaní bežeckého partnera nedošlo k úrazu.

Po dobehnutí druhého člena tímu do cieľa sa páru spočítajú čisté časy. Vyhráva dvojica, ktorá má najlepší spoločný čistý čas. To znamená, že radovať z víťazstva sa môže aj tá dvojica, ktorá dobehne do cieľa ako posledná v poradí.

Vďaka profi časomiere sa výsledky budú dať rýchlo vyhodnotiť, víťazi si prevezmú medajly a vecné ceny krátko po skončení pretekov.

Manželia, priatelia, kolegovia

To, že ide o beh párov v zložení žena a muž, neznamená, že prihlásiť sa môžu len manželské páry. Preteky sú otvorené aj pre zmiešané dvojice, ktoré tvoria priatelia, kolegovia, susedia, či tety a synovci, ujovia a netere a iné kombinácie. Nebude sa prihliadať ani na vek bežcov.

Za štartovné dobrý skutok

Štartovné je dobrovoľné, jeho výšku si zvolí každý podľa svojich možností. Celá suma, ktorá sa takto vyzbiera, sa použije na vybudovanie označenia 5km bežeckej trasy v Dúbravke.

Poďte skúsiť niečo nové - príjemné a užitočné! Tešíme sa na vás na štarte 1. ročníka pretekov Valentínsky DôveRUN Ty a Ja dňa 14.2.2016 o 11,00 hod. Lebo bežať je lepšie ako ležať...


A ak ste nezohnali behaniachtivého partnera, poďte sa rozdať pre druhých (darovaním krvi). Od 8. februára do 11.marca prebieha na všetkých odberných miestach Národnej transfúznej služby Valentínska kvapka krvi.

VKK_Banner_1160x400_prev.jpg


Foto: sie-er-lauf.at

 

Zľavy na štartovné a iné výhody

Staňte sa našimi fanúšikmi