DOVERUN

5 dní/24 hodín behu pre deti. Aj s monackým kniežaťom

5 dní/24 hodín behu pre deti. Aj s monackým kniežaťom

Za každý odbehnutý kilometer jedno euro pre detskú nemocnicu. Vybehať ich počas 5 dní čo najviac, to je cieľ charitatívneho podujatia No Finish Line, ktoré sa 9. - 13. októbra 2019 po prvý raz uskutoční aj v Bratislave.

Naše hlavné mesto tak doplní metropolu Francúzska Paríž, grécke Atény, nórske Oslo, francúzske Nice a Monako. Práve v Monaku sa pred 20-timi rokmi začala písať jeho história - autorom myšlienky je totiž knieža Albert, ktorý sa podujatia v Bratislave aj osobne zúčastní.

Vybehaná suma pomôže vybudovať Terapeutické ihrisko pre deti, ktoré čakajú tie najnáročnejšie diagnostické vyšetrenia. Jeho súčasťou sú aj verné makety prístrojov na  CT a MR vyšetrenia, ktoré pomôžu najmenším pacientom zvládať strach z neznáma.

Vďaka maketám sa darí znížiť potrebu použitia celkovej anestézy detí o 40 % - verne simulujú diagnostické vyšetrenie vrátane zvukových efektov a pripravia dieťa na jeho priebeh natoľko, aby vyšetrenie zvládlo bez potreby narkózy.

"Naši zamestnanci ako tím Dôvera deťom behajú pre najmenších už šesť rokov a teším sa, že majú ďalší dôvod v tom pokračovať," povedal a zároveň potvrdil svoju účasť na podujatí Martin Kultan, generálny riaditeľ Dôvery, ktorá je generálnym partnerom podujatia.

Princíp behu (alebo chôdze)

Zapojiť sa môže úplne každý - od malých detí až po seniorov. Počas piatich dní bude na nábreží Dunaja po 24 hodín vytýčený okruh v dĺžke 1,5 km. Stačí sa raz zaregistrovať a v priebehu týchto piatich dní ho prejsť kedykoľvek a koľkokrát sa človek rozhodne.

Teda môže po ňom krúžiť aj celých 24 hodín vkuse počas 5 dní, ale tiež môže prísť len raz a absolvovať jeden okruh, alebo môže prísť aj viackrát a prejsť napríklad v stredu 4 okruhy, v piatok 10 a v nedeľu ďalšie 2.  Účastníci môžu prísť sami, s príbuzným, s deťmi, s priateľmi, ale i s domácim zvieratkom, ako súčasť firemného tímu alebo ako súťažiaci člen školskej triedy.

Odmena

Odmenou je v prvom rade skvelý pocit, že svojimi kilometrami účastník prispel na pomoc deťom v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave. Ale okrem toho cenu získajú 3 muži a 3 ženy, ktorí počas podujatia odbehnú najviac kilometrov. Vyhlásené bude aj jedno družstvo s najväčším počtom účastníkov a ocenená bude aj víťazná spoločnosť v rámci MiddleCap 24H výzvy.

Tímová 24-hodinovka

Súťaživí účastníci si môžu prísť na svoje, ak sa ich 10-členné tímy (zamestnanci jednej spoločnosti) zapoja do 24-hodinovej výzvy MiddleCap Challenge. To znamená, že od 9:00 hod vo štvrtok 10. októbra do 9:00 hod v piatok 11. októbra nabehajú spolu čo najviac kilometrov. Ten najlepší tím získa možnosť reprezentovať Slovensko na NO FINISH LINE MONACO 16. - 24. novembra 2019, pričom všetci členovia budú mať zabezpečenú dopravu, ubytovanie a registráciu na podujatie.

Ocenený bude aj najlepší zmiešaný firemný tím a čisto ženský firemný tím, ak sa súťaže zúčastnia.


Kedy a kde

  • Streda 9.10. od 12:00 hod až nedeľa 13.10.2019 do 18:00 hod
  • Nábrežie Dunaja v Bratislave medzi mostom Lafranconi a River Parkom
  • Registrácia online do 8.10.2019 alebo priamo na mieste

Štartovné

  • 5 € pri registrácii do 30.9.2019
  • 7 € pri registrácii od 1.10.2019

Kompletné propozície nájdete tu.

Doposiaľ sa behu v Európe zúčastnilo 154 776 bežcov a spolu vybehali 3 757 387 €.

NFL_albert1.jpg

 

Zľavy na štartovné a iné výhody

SÚŤAŽ: Zabehni si stovku s Jánom Volkom

 Chcete si vyskúšať beh na 100 m s najrýchlejším Slovákom všetkých čias? Zapojte sa do našej súťaže, troch z vás zoberieme na nezabudnuteľné stretnutie s Jankom Volkom.

Staňte sa našimi fanúšikmi