DOVERUN

Tím Dôvera deťom opäť na štarte behu naprieč Slovenskom. Pomôžte deťom aj vy prázdnou SMS

Tím Dôvera deťom opäť na štarte behu naprieč Slovenskom. Pomôžte deťom aj vy prázdnou SMS

Už túto sobotu 18.augusta sa postaví 223 registrovaných bežeckých tímov na štart štafetového behu Od Tatier k Dunaju. Tak, ako počas uplynulých štyroch rokov, opäť nebude chýbať bežecký tím Dôvera deťom, ktorý tento 345 kilometrov dlhý beh absolvuje symbolicky na podporu všetkých detí a mladých ľudí na Slovensku. Tentoraz aj za účasti riaditeľa Nadácie pre deti Slovenska.

V tomto ročníku tvorí tím Dôvera deťom 7 poistencov, 4 zamestnanci Dôvery a správca našej nadácie, Ondrej Gallo. Teda 6 žien a 6 mužov z celého Slovenska (od Michaloviec k Popradu až po Zvolen a Bratislavu). Najmladší člen má 23, najstarší 55 rokov.

"Každá investícia do lepšieho života detí sa človeku vráti. Je to síce beh na dlhé trate, ale nám v Dôvere to problém nerobí. Tých 345 km od Tatier k Dunaju pobeží náš tím Dôvera deťom už piaty raz. Aby zbierku Hodina deťom poznal každý. Zatiaľ sme to vždy zvládli na jednotku, verím, že aj tento rok si budeme na trati počínať skvele. Tím tvoria naši poistenci spolu so zamestnancami a sme radi, že tentoraz s nami pobeží aj správca Nadácie pre deti Slovenska Ondrej Gallo. Lepšie sa nám bude ťahať za jeden povraz," vraví Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

Tak ako po iné roky sa na trati tento víkend určite objaví aj maskot Hodiny deťom Hugo, aby svojou prítomnosťou potešil a podporil nielen bežcov nášho tímu, ale všetkých prítomných.

Doteraz najlepší výsledok dosiahol tím Dôvera deťom hneď pri svojom prvom štarte v roku 2014, keď na zdolanie 345 km potreboval 29 hodín a 22 minút. V tomto roku sa pokúsia prekonať svoje limity a dobehnúť do cieľa v ešte lepšom čase.

Stačí jedna SMS

Podporte myšlienku tímu Dôvera deťom aj vy a pomôžte všetkým deťom na Slovensku aspoň symbolickým zaslaním prázdnej SMS na číslo 800. A to nielen počas tohto víkendu, ale po celý rok. Prispejete tak do zbierky Hodina deťom, nech sa aj im ľahšie prekonávajú ich vlastné náročné behy životom.

 

Zľavy na štartovné a iné výhody

Staňte sa našimi fanúšikmi