DOVERUN

Barlatón - beh (pochod, cyklovýlet) pre tých najstatočnejších

Barlatón - beh (pochod, cyklovýlet) pre tých najstatočnejších

Prebehnúť alebo prejsť 13 kilometrov možno na prvé počutie neznie nijako náročne, ale skúste to dokázať o barlách, keď vás telo a hlavne nohy neposlúchajú. Hneď je z 13 km hotový maratón. Barlatón.

Na jeho začiatku boli v roku 2010 dvaja priatelia o barlách, ktorí sa rozhodli zdolať 13 km trať po vlastných. (Ich príbeh nájdete tu.) Dnes ich z Liptovského Mikuláša do Liptovského Hrádku sprevádzajú stovky ľudí. Pridajte sa a pomôžte aj vy.

ivan_barlaton_2017.jpg Prvú júnovú sobotu 2.6. sa bude konať  ďalší ročník Barlatónu. Vlani vďaka zhruba trom stovkám účastníkov tohto podujatia získal 5-ročný Maťko Pončák, chlapček v bdelej kóme, špeciálny kočík a financie na dôležité rehabilitácie a liečbu. Organizátori mu venovali celé vyzbierané štartovné. Rovnako charitatívny rozmer bude mať aj tohtoročný Barlatón.

Účasť na ňom prisľúbili aj zlatí medailisti z Olympijských hier v Riu de Janeiro Matej Tóth (chôdza) a bratranci Škantárovci (vodný slalom).

Pridajte sa k nim aj vy, môžete si trať zabehnúť, prejsť chôdzou, ale aj na bicykli. Podujatie je vďaka tomu vhodné pre celé rodiny a všetky vekové kategórie.

Registrovať sa môžete na tejto stránke alebo aj priamo na mieste. Výška štartovného je 10 eur, pre dôchodcov 5 eur.

Každý mesiac beh so zľavou

Keďže celá získaná suma zo štartovného na Barlatóne putuje na dobrú vec, Dôvera, hoci je partnerom podujatia, naň zľavu neposkytuje.

Bežať lacnejšie však vďaka nej môžete (ak ste poistení v Dôvere) na Cross Country Baba - Kamzík s Mitickou (29.4.), Moon Rune Košice (29.5.), Moon Rune Bratislava (28.6.), na Rajeckom maratóne (11.8.) i Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach (7.10.). Viac sa dozviete v tomto článku.

barlaton_2017_2.jpg

Svoju trať majú na Barlatóne okrem chodcov aj bežci...

barlaton_2017_3.jpg

... i cyklisti.


Foto: Michal Reiberger

 

Zľavy na štartovné a iné výhody

Staňte sa našimi fanúšikmi