DOVERUN

Polročnú cestu z gauča na (pol)maratón zdolali ďalší siedmi statoční. Ôsmy sa pridá na jar

Polročnú cestu z gauča na (pol)maratón zdolali ďalší siedmi statoční. Ôsmy sa pridá na jar

Podobný scenár, ako vlani, malo finále súťaže Z gauča na maratón 2017. Po osemmesačnej príprave sa na štart polmaratónu v Košiciach postavilo sedem z desiatich súťažiacich a všetci dobehli do cieľa.

Víťazkou sa opäť stala žena, hoci tentoraz za trochu dramatickejších okolností. Do cieľa totiž dobehol ako prvý zo súťažiacich Miro Belov, no už o 3 minúty a 22 sekúnd za ním dobehla Zuzka Zambojová. A tým ho pripravila o výhru. Podmienkou víťazstva totiž bolo, že ak dobehne do cieľa prvý muž, musí byť minimálne o 5 minút rýchlejší, ako prvá žena. Mirovi chýbalo poldruha minúty...

Víťazom sa však v pravom slova zmysle stal každý našich siedmich bojovníkov. Dokázali prekonať samých seba, vstať z gauča, natrénovať na polmaratón a dobehnúť do cieľa. Najrýchlejší z nich mal čas 2 hodiny a 14 minút, ale aj najpomalšiemu sa podarilo pribehnúť do cieľa pod tri hodiny od štartu.

Príprava pritom vôbec nebola jednoduchá, keďže na športovú minulosť súťažiacich sa spoliehať nedalo. Navyše každého z nich počas prípravy trochu potrápilo zdravie. Najväčšiu smolu mal Jožko Gergišák, ktorý poctivo absolvoval všetky tréningy a výrazne sa zlepšoval. No mesiac pred pretekmi  sa mu vytúžený cieľ vzdialil pre únavovú zlomeninu nohy.

Napriek tomu však do Košíc prišiel, aby si užil aspoň atmosféru a povzbudil svojich spolubežcov.   Veríme, že až sa mu noha zahojí, k tréningu sa vráti a svoj prvý polmaratón predsalen zabehne. Neskôr, ale predsa.

Všetkým našim súťažiacim prajeme, aby sa už nikdy nevrátili k pohodlnému životu na gauči, ale aby bol pravidelný pohyb aj naďalej prirodzenou súčasťou ich života. Držíme palce...


Ďakujeme za spoluprácu vyhlasovateľovi súťaže - mesačníku Zdravie, trénerovi Michalovi Vargovi, poliklinikám ProCare a lekárňam Dr.Max.

 

Zľavy na štartovné a iné výhody

Staňte sa našimi fanúšikmi