DOVERUN

Bežci v bezpečí vďaka spolupráci Dôvery a Falcku

Bežci v bezpečí vďaka spolupráci Dôvery a Falcku

Bežci, ktorí pobežia ktorúkoľvek z disciplín na pretekoch ČSOB Bratislava Marathon 2017 a sú poistení v Dôvere, sa môžu plne sústrediť na svoj bežecký výkon. Ak by sa stalo, že sa počas behu zrania alebo budú potrebovať rýchlu pomoc zdravotníkov, záchranári z Falck Záchranná a. s. im budú hneď vedieť fundovane pomôcť.

A to vďaka službe Bezpečné lieky 112, ktorú špeciálne pre zdravotných záchranárov vyvinula zdravotná poisťovňa Dôvera. Služba ich v online režime informuje o evidovaných diagnózach poistencov, o ich hospitalizáciách, liekoch, absolvovaných vyšetreniach aj o výjazdoch zdravotnej záchrannej služby.

Vďaka týmto údajom môžu záchranári lepšie odhadnúť príčinu náhleho zhoršenia zdravotného stavu pacienta, prípadne vďaka telefonickému kontaktu na ošetrujúceho lekára pacienta získať ďalšie kľúčové informácie potrebné na správnu liečbu či záchranu života.

Ako na to

Aby sa bežci poistení v Dôvere cítili bezpečnejšie, mali by urobiť dva jednoduché úkony. Prostredníctvom mobilnej aplikácie Dôvera alebo svojej elektronickej pobočky vyplniť údaje vo svojej SOS karte a následne dať kliknutím súhlas na sprístupnenie vybraných medicínskych údajov a SOS karty záchranárom.

O všetko ostatné sa postará online služba Bezpečné lieky 112, ktorú doposiaľ záchranári využili pri 1 300 výjazdoch k volajúcim pacientom. „Falck Záchranná je ako najväčší poskytovateľ záchrannej zdravotnej služby na Slovensku lídrom v inováciách. Po spustení služby Bezpečné lieky 112  v spolupráci s poisťovňou Dôvera zavádza v  sanitkách novej generácie absolútnu novinku na Slovensku - elektronický záznam o zdravotnom stave pacienta. Ten nahradí tradičné vypisovanie papierového formulára, čím záchranárom uľahčí prácu a v konečnom dôsledku pomôže pacientom,“ povedal Peter Lakomý, záchranár spoločnosti Falck.

Pomoc pre bežcov poistených inde 

Organizátori ČSOB Bratislava Marathon 2017 mysleli aj na bežcov poistených v iných zdravotných poisťovniach. Odporúčajú im vyplniť stručný dotazník, ktorý nájdu na opačnej strane štartovného čísla. Do dotazníka treba uviesť údaje o ochoreniach za posledné tri mesiace, srdcovo-cievne ochorenia, chronické ochorenia, lieky a prípadné alergie na lieky. V prípade náhleho zdravotného problému tak záchranárom uľahčia situáciu pri poskytovaní pomoci.

Dotazník na zadnej strane štartovného čísla nám okamžite poskytne detailnejšie informácie o spôsobe liečby a o diagnóze maratónca, ktorý často po behu nedokáže komunikovať so záchranárom,“ vysvetľuje Peter Lakomý, ktorý má dlhoročné skúsenosti s poskytovaním zdravotnej služby na športových podujatiach.


Čo si o službe Bezpečné lieky 112 myslí dlhoročný záchranár a predseda Slovenského červeného kríža Viliam Dobiáš si pozrite na krátkom videu.

 

Zľavy na štartovné a iné výhody

Staňte sa našimi fanúšikmi