DOVERUN

Opäť začíname, z gauča na maratón mieria ďalší bojovníci

Opäť začíname, z gauča na maratón mieria ďalší bojovníci

Vlani nám vyšla súťaž Z gauča na maratón takmer dokonale. Z desiatich súťažiacich, ktorí predtým nikdy aktívnejšie nešportovali, sa po polročnom tréningu postavili na štart Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach siedmi.

A všetci do jedného polmaratónsku trať aj zdolali, dokonca vo veľmi pekných časoch. A behávajú dodnes.

Keďže sme na súťaž dostali samé pozitívne ohlasy a aj sami sme videli, že takéto podanie pomocnej ruky má zmysel, rozhodli sme sa pre druhý ročník Z gauča na maratón.

Pred vážnou životnou zmenou tak opäť stojí desiatka finalistov.  I tentoraz je jej zloženie pestré. Učiteľka, zubná lekárka, podnikateľka, policajt, či zamestnankyňa štátnej správy. Najmladšia má 25, najstarší  59 rokov. Pestré sú aj dôvody, prečo sa prihlásili.

Kým niekomu ide najmä o to, aby schudol a dostal sa do lepšej formy, niekto iný chce nájsť  vďaka behu tiež vnútorný pokoj po náročnom období, ďalší chce zas dokázať pochybovačom, že na to má alebo byť motiváciou pre svojich blízkych, že na to majú tiež.

Dôležité je, že všetci naozaj úprimne chcú zmeniť svoj život, svoje zvyky. A zdá sa, že tiež budú skvelou partiou. Pretože toľko smiechu, koľko ho bolo v piatok 17. marca pri čakaní súťažiacich na lekárske vyšetrenia, ešte asi v ProCare nezažili.

Počas prvého tréningu väčšinu z nich síce krátky rozklus a 1,5 km behu poriadne vyšťavili, podľa trénera Michala Vargu však všetci majú na to, aby tých 21 kilometrov v októbri zvládli. Držte im palce. Alebo ešte lepšie – pridajte sa!

Tréningové plány budeme uverejňovať na facebooku v skupine Z gauča na maratón, aby mohli trénovať aj tí, ktorí sa do finálovej desiatky nedostali.

 

Zľavy na štartovné a iné výhody

Staňte sa našimi fanúšikmi