DOVERUN

Bežecký špeciál Leto 2015

Bežecký špeciál Leto 2015

Stiahnuť >>

 

Bežecký špeciál

Napíšte e-mail Matejovi Tóthovi

Podporte olympijského víťaza Mateja Tótha v jeho neľahkej situácii, napíšte mu povzbudivý e-mail. Aby mal silu bojovať ďalej a očistiť svoje meno od všetkých špekulácií...

Bez pohybu po 40-tke človek odumiera

Tvrdí, že správny pohyb kĺbom neškodí, ale pomáha. A ak človek prestane behať preto, lebo ho bolia kolená, je to podľa nej škoda. Lekárka Alena Urvayová má za sebou niekoľko výskumov na tému pohyb a zdravie.

Namiesto do cieľa dorazili do nemocnice

Až 19 ráz zasahovali záchranári na 12. ročníku ČSOB Bratislava Marathonu. O práci záchranárov počas bežeckých podujatí hovorí Peter Lakomý z Falck Záchranná.

Spartany zdoláva tvrdohlavosťou. Na jednej nohe

 Keď pred rokom zvládol svoje prvé preteky Spartan race, všetkým ovisla sánka. Na rozdiel od ostatných sa totiž musel spoľahnúť len na jednu nohu a dve barle. Dnes už má za sebou dva ďalšie a štvrtý Spartan ho čaká 1. apríla.

Valentínsky DôveRUN Ty a Ja 2017

 Vytvorte so svojou polovičkou dvojčlenný tím a poďte si spolu zabehnúť 5 + 5 km na druhom ročníku Valentínskeho DôveRUN-u Ty a Ja v Bratislave Dúbravke.

Z gauča cez polmaratón do Compostely

 Ešte pred rokom jej beh veľa nehovoril. Potom sa zapojila do našej súťaže Z gauča na maratón a vyhrala ju. Nielen, že po polročnom tréningu zabehla 21 km vo vynikajúcom čase a dnes sa už chystá na celý maratón, ale medzitým stihla pešo prejsť aj 900 kilometrovú cestu do Santiaga de Compostela.

Zimná lenivosť zničí kondičku veľmi rýchlo

Jesenné a zimné behanie je kľúčom k úspechu na jarných pretekoch a naštartovaniu úspešnej sezóny. Napriek tomu mnoho bežcov s príchodom chladného počasia vešia tenisky na klinec. Chyba – namiesto výkonnostného posunu vpred budú na jar začínať takmer od nuly.

Keď "železnú lejdy" baví pomáhať druhým

 Bola len druhou Slovenkou, ktorá zdolala havajského Ironmana a skončila na skvelom 11. mieste. Má tiež bronz z ME v terénnom triatlone a niekoľko ďalších medajlí. Útle žieňa, ktoré naozaj nevyzerá ako železný muž. Andrea Dermeková.

Z gauča na maratón II

 Pred štyrmi mesiacmi to boli pohodlní ľudia, ktorí vôbec nešportovali. Dnes nabehajú desiatky kilometrov týždenne a dvaja dokonca už zvládli aj polmaratón.

Junior sa vracia k behaniu

Moderátor Milan Zimnýkoval alias Junior sa po piatich rokoch opäť vracia k behu. Hľadá stratenú chuť a zaujímavú výzvu.

Aký šport si vybrať?

Jeden veľký omyl. Tak sa dá podľa MUDr. Pavla Maloviča nazvať mienka spoločnosti o tom, ako by sme mali tráviť starobu. Väčšina je presvedčená, že v starobe sa treba šetriť a odpočívať, v skutočnosti potrebujeme pohyb.

Z gauča na maratón I

 Je ich desať. Desať odhodlaných, ktorým sme po Vianociach pomohli vstať z gauča a niečo so sebou začať robiť. Presnejšie - pripraviť ich na polmaratón. Pridajte sa k nim aj vy!

Za hranicou nemožného

Majú zvláštne mená, organizujú bežecké preteky bez sponzorov, bez nároku na honorár a často aj bez štartovného. Viacerí z nich zabehli preteky na 5000 kilometrov. Slováci zo Sri Chinmoy Marathon Teamu.

Nový beh pre páry: Valentínsky DôveRUN Ty a Ja

 Aj keď je bežeckých pretekov v poslednom čase naozaj veľa, preteky dvojíc až také časté nie sú. Škoda, lebo takýto bežecký zážitok je vždy umocnený na druhú. Preto prichádzame s novým behom pre páry, vyskúšajte Valentínsky DôveRUN Ty a Ja.

Zľavy na štartovné a iné výhody

Zabudnite na "MUDr. Googla"

  Vynechať tréning kvôli bolesti alebo sa spoľahnúť, že sama prejde. Kto z bežcov niekedy neriešil túto dilemu?

Staňte sa našimi fanúšikmi