DOVERUN

No konečne!

No konečne!

Olympijský víťaz Matej Tóth je čistý a vždy bol. A my v Dôvere sme o tom nikdy nepochybovali. Definitívnu bodku za celou nezmyselnou kauzou, ktorá vzišla a nakoniec aj skončila v IAAF vo štvrtok 21. decembra večer, sme privítali s nadšeným "no konečne!"

Vôbec nie kvôli nám, jednému z jeho sponzorov. Bude to znieť trúfalo, ale my sme mali v celej veci dávno jasno, podporu sme mu vyjadrili okamžite po zverejnení prípadu, pokračovali sme v spolupráci a zmluvu s ním sme sa rozhodli predĺžiť na rok 2018 aj bez oficiálneho verdiktu o Matejovej nevine.

Zrnko pochybností do nás nezasiali ani ktovie čím motivované nezmysly jedného bulvárneho denníka, ktorý niekoľko dní pred vypršaním oficiálneho termínu uzavretia prípadu svojim čitateľom podhadzoval tvrdenia, že prípad skončí pre Mateja zle, že sa mu chystajú potvrdiť doping, že naťahovanie neveští nič dobrého (NČ 21.12.2017)...

To naše "no konečne!" bolo len a len kvôli nemu. Prežívali sme to celé s ním, cítili sme, že obvinenie a naťahovanie prípadu je preňho veľmi ťažké. Naše "no konečne!" bolo o človečine, o úcte k tomuto človeku, špičkovému športovcovi. Priali sme mu pokoj, aby sa mohol vrátiť tam, kde pred ôsmimi mesiacmi prestal. K svojmu športu, v ktorom je najlepší na svete.

Matej Tóth pre nás zostáva symbolom toho, čo obdivujeme na vytrvalostných športovcoch. Poctivého, férového "pracanta", ktorý zo seba odovzdá absolútne všetko. V príprave aj na pretekoch. Vnímame ho ako pokorného a skromného človeka, ktorý si zachoval svoju dôstojnosť, svoju tvár aj v mimoriadne vypätých chvíľach, keď sa rozhodovalo o jeho budúcnosti a vlastne aj minulosti. 

Ktovie, možno to malo byť takto, aby sa ukázala Matejova úžasná mentálna sila. Možno táto obrovská skúška mala vyvrcholiť práve pred Vianocami.  Nič v živote sa vraj nedeje náhodne.

Matej, kráčaj ďalej, Dôvera stojí za Tebou

 

Autor: DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s.

Ďalšie články autoraZľavy na štartovné a iné výhody

Staňte sa našimi fanúšikmi